ایمیل contact@modireborna.com شماره تلفن 09337694210
ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز

آموزش ثبت سایت در گوگل | چطور سایت را در گوگل سرچ کنسول ثبت کنیم؟

خیلی از وبسایت ها مشکل نمایش داده نشدن سایت در نتایج گوگل را دارند! قطعا ما باید برای دیده شدن سایت در گوگل و مشاهده آمار سایت، دامنه وبسایت خود را در گوگل سرچ کنسول (Google Search Console) ثبت کنیم. ثبت سایت در سرچ کنسول بسیار ساده است. توی این مقاله به شما آموزش میدیم سایت خود را در داشبورد گوگل اضافه کنید!

مرحله اول: ثبت دامنه در سرچ کنسول

ابتدا وارد بخش ثبت دامنه سایت google search console به آدرس search.google.com/search-console/welcome وارد میشم و با این محیط مواجه میشویم:

ثبت دامنه در گوگل

حتما قبل از ورود به این محیط یک اکانت جیمیل بسازید چون سایت شما روی ایمیل شما ثبت میشود و در واقع مالکیت داشبورد برای جیمیل شما است! بنابراین حتما اقدامات امنیتی هم روی اکانت جیمیل خود اعمال کنید چون امنیت آمارها و اطلاعات و تنطیمات پنل سرچ کنسول اهمیت بالایی دارد.

شما برای اضافه کردن سایت‌تان، دو روش دارید: Domain Verify یا URL prefix  که ما در این مقاله با روش URL prefix سایت را ثبت می‌کنیم. آدرس دامنه‌تان را همراه با https در بخش enter url وارد کنید و روی continue کلیک کنید. ترجیحا از https استفاده کنید و از http استفاده نکنید! برای این موضوع حتما باید SSL روی هاست شما فعال باشد.

ثبت آدرس سایت در گوگل

پس از کلیک روی گزینه continue، وجود کد احراز هویت گوگل (verify ownership) بررسی میشود. اگر کد تایید در تگ head سایت شما یا هاست شما یا DNS های دامنه شما وجود نداشته باشد، ابتدا باید این موارد را اضافه کنید و سپس به داشبورد گوگل کنسول دسترسی داشته باشید. ما در روش فایل html و تگ head استفاده میکنیم ولی پیشنهاد میشه که از همه روش ها استفاده کنید تا اگر یک مورد از کار افتاد برای شما مشکلی ایجاد نشود!

مرحله دوم: احراز هویت گوگل سرچ کنسول

روش اول: فایل html را دانلود کنید و روی هاست خود در پوشه public_html آپلود کنید و روی دکمه verify کنید. گوگل وجود این فایل را چک میکند و اگر مشکلی نباشد، تائید انجام میشه. ترجیحا بعد از آپلود فایل چند دقیقه صبر کنید چون ممکن است قابل مشاهده بودن فایل برای google کمی زمان بر باشد…

تایید سایت در گوگل

روش دوم: کد تگ meta را در تگ head سایت خود قرار دهید تا تاییید انجام شود. هم میتوانید بصورت دستی آن را به کدهای وبسایت اضاقه کنید و هم اگر از وردپرس استفاده میکنید میتوانید با استفاده از افزونه yoast seo این کار را انجام دهید.

تایید سرچ کنسول سایت های وردپرسی با yoast یواست

برای قرار دادن این کد در وردپرس با استفاده از افزونه یواست سئو باید از منوی “عمومی” اقدام کنید. تب ابزارهای وب‌مستر را کلیک کنید و در بخش “کد تایید” گوگل تگ meta را قرار دهید. پلاگین یواست بصورت اتوماتیک این تگ را همراه با کد تایید به وبسایت شما اضافه می کند.

جمع بندی

در این مطلب بصورت کامل افزودن سایت به سرچ کنسو گوگل را یاد گرفتیم. اگر طبق مراحل پیش رفته باشید، دامنه شما در وبمستر تولز گوگل ثبت شده و گوگل وبسایت شما را بررسی و ایندکس خواهد کرد. همچنین می توانید از آمار و ارقام آن استفاده کنید!

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن به مطلب روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز این مطلب: 4.2 ستاره

مقالات مرتبط

کوتاه کننده لینک

کوتاه کردن لینک های طولانی و سرویس های کوتاه کننده لینک!

خواندن مقاله
افزونه راکت وردپرس

افزایش سرعت سایت با افزونه موشک وردپرس – وردپرس راکت

خواندن مقاله
فلت سام - flatsome

آشنایی کامل با قالب فلت سام (flatsome)

خواندن مقاله
افزایش محدودیت حجم آپلود فایل وردپرس

افزایش محدودیت آپلود فایل وردپرس

خواندن مقاله