افزایش فروش با صفحات تشکر خرید (thank you pages)

یکی از بهترین روش ها برای افزایش فروش وبسایت صفحات تشکر خرید (thank you pages) است. با استفاده از این روش میتوانید از بازدیدکننده ها و مشتریان فعلی فروش بیشتری داشته باشید. این تکنیک در افزایش نرخ رضایت مشتری و تکرار خرید مشتریان تاثیر زیادی دارد. در این مطلب بصورت کامل به بحث بهینه سازی و سفارشی سازی صفحه تشکر خرید می پردازیم.

صفحه تشکر خرید (thank you page) چیه؟ چه کاربردی داره؟

بعد از خرید و پرداخت موفق کاربر سایت به یک صفحه هدایت می شود که در آن اطلاعات پرداخت موفقیت خرید و فاکتور پرداخت و سایر جزئیات اطلاعات تراکنش قرار دارد.

فروشگاه سازهایی مانند ووکامرس بصورت پیش فرض این صفحه را بصورت داینامیک ایجاد می کنند ولی این صفحات معمولا ساختار مناسبی ندارند. شما در صفحات پرداخت علاوه بر اطلاعات پرداخت باید المان های دیگری هم داشته باشید که مخاطب را ترغیب کنید باز هم از شما خرید کنند. باید در این صفحه به مخاطب حس خوب منتقل کنید که از خرید خود پشیمان نشود.

المان های قابل استفاده در صفحه پرداخت موفقیت آمیز:

1- کدتخفیف:

قطعا می توانید برای خرید بعدی مخاطب یک تخفیف در اختیار فرد قرار بدید تا بتواند از آن برای خرید مجدد خود استفاده کند. سعی کنید روی کوپن تخفیف محدودیت زمانی قرار بدهید تا مشتری ترغیب بشود تا زودتر از کوپن تخفیف استفاده کنید و خرید بعدی خود را انجام دهد!

2- گردونه شانس:

برای افزایش اشتیاق و هیجان مخاطب می توانید یک گردونه شانس بسازید و در صفحه تشکر خرید قرار دهید و هدایا را به این شکل ارائه کنید. قرار دادن گردونه شانس و دادن هدیه و جایزه در صفحه پرداخت موفقیت آمیز بسیار جذاب است.

3- تبریک به مخاطب:

حتما به مخاطب بابت خریدش تبریک بگید و بابت اعتماد مخاطب تشکر کنید. این حس به شدت فوق العاده ای را به مشتری منتقل می کند و باعث کاهش نرخ پشیمانی مخاطب می شود. افراد معمولا بعد از پرداخت حس تردید نسبت به خرید داردند ولی با این پیام ها تا حدودی حس پشیمانی را از بین ببرید!

4- پیشنهاد برای خرید بعدی:

اگر محصول یا خدماتی برای خرید بعدی مخاطب مدنظر دارید، حتما بعد از خرید این پیشنهاد را به مخاطب ارائه کنید. اگر دلیل خوبی برای خرید بعدی داشته باشید و از اهرم های فروش استفاده کنید، قطعا مخاطب خرید بعدی را انجام خواهد داد.

نحوه پیاده سازی صفحه تشکر خرید سفارشی:

اگر از سیستم های اختحصاصی یا سایر CMS ها استفاده می کنید باید کدنویسی انجام بدید یا از ماژول ها و اسکریپت ها استفاده کنید. ولی اگر از وردپرس استفاده می کنید، باید از پلاگین های ویرایش صفحه پرداخت موفقیت آمیز برای وردپرس (ووکامرس) استفاده کنید. یکی از بهترین پلاگین ها در این حوزه افزونه YITH Custom Thank You Page هست که خیلی کارایی خوبی دارد.

امکانات افزونه YITH Custom Thank You Page:

1- قابلیت نمایش جزئیات تراکنش

2- امکان تعریف یک برگه عمومی برای تمامی محصولات

3- امکان صدور فاکتور سفارش

4- امکان پیشنهاد یک یا چند محصول

5- امکان تعریف برگه اختصاصی برای یک محصول خاص

6- امکان تعریف برگه برای محصولات یک دسته بندی خاص

7- قابلیت تعیین اولویت برای برگه ها

8- امکان سفارشی سازی بخش های مختلف

9- پشتیبانی از سرویس های کوتاه کننده لینک

10- اشتراک گذاری محصول با لینک

افزونه های دیگری هم هستند که برای سفارشی سازی صفحه تراکنش موفق ووکامرس از آن استفاده کنید ولی یکی از بهترین افزونه ها پلاگین YITH Custom Thank You Page است که تخصصی برای این موضوع ساخته شده. پیشنهاد ما برای سفارشی سازی صفحه تشکر از خرید ووکامرس نصب همین افزونه از مجموعه YITH است.

کار با این پلاگین و تنظیمات آن بسیار ساده است و با چند کلیک می توانید یک برگه را به عنوان صفحه تشکر از خرید انتخاب کنید تا مخاطب بعد از خرید به آن صفحه منتقل و ریدایرکت شود.

سفارشی سازی صفحه تشکر خرید ووکامرس

بهینه سازی صفحات thank you page فرصت بسیار خوبی برای افزایش فروش و درآمدزایی بیشتر است که خیلی از کسب و کار ها و وبسایت ها از آن استفاده نمی کنند و اگر شما از این فرصت بصورت هوشمندانه استفاده کنید قطعا می توانید باعث خرید مجدد کاربر خود بشوید. این کار شاید ساده باشد ولی بسیار در فروش شما تاثیرگذار است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن به مطلب روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز این مطلب: 4.2 ستاره

ویدیوهای مرتبط

افزایش فروش وبسایت با صفحات تشکر خرید (thank you page)

افزایش فروش با صفحات تشکر خرید (thank you pages)

دیدن ویدئو
حراج شب یلدا

تخفیف 30%

کد تخفیف - GET30
حالا بخرید
* قوانین و شرایط اعمال
close-link
هدیه رایگان برای شما:

مینی دوره
کسب درآمد از سئو

دانلود رایگان دوره
برای دریافت مینی دوره فرم بالا را با اطلاعات واقعی خود پر کنید تا دوره را برای شما ارسال کنیم!
close-link